Unia nie do zatrzymania

Kolejne trzy punkty zainkasowali piłkarze Unii Tarnów. Tym razem tarnowianie pokonali na wyjeździe dobrze spisującą się w lidzie Juventę i awansowali na drugie miejsce w tabeli III ligi. Strata do lidera – Garbarni Kraków – wciąż jednak wynosi osiem punktów. Kolejnym rywalem Unii będzie Nida Pińczów.

Trwa ligowa seria meczów bez porażki Unii Tarnów. Tym razem tarnowianie wygrali zasłużenie w Starachowicach z Juventą 2:1.

Od początku meczu zespół Unii osiągnął przewagę, udokumentowaną bramka zdobytą w 16 minucie. Do siatki trafił Sojda po rzucie rożnym egzekwowanym przez Sieniawskiego i zbyt krótkim wybiciu piłki przez obrońców. W tej części gry tarnowianie mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia i rozstrzygnięcia spotkania, ale zabrakło skuteczności, a najlepsze okazje do zdobycia goli zmarnowali Wolański i Sojda. Gospodarze przeprowadzili w pierwszej połowie dwie akcje bramkowe. Najpierw uderzenie Anduły obronił Libera, a w 43 minucie do siatki bramki Unii trafił Drej, po dośrodkowaniu w pole karne i celnym strzale głową.

W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana, okazję do zmiany rezultatu miały obydwa zespoły. Na bramkę Unii ponownie niecelnie uderzał Anduła, w odpowiedzi Wolański znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, nie wykorzystał jednak tej sytuacji.

Decydująca akcja meczu miała miejsce na kilka minut przed jego końcem. Krupa podał piłkę do wbiegającego w pole karne Krokera, a ten z kilku metrów ponownie trafił do siatki. Ubocznym efektem bramki była żółta kartka dla Pięty. Rezerwowy bramkarz Unii tak cieszył się ze zdobycia gola, że znalazł się na murawie, za co został ukarany przez sędziego.

Unia wygrała i awansowała na drugie miejsce w tabeli. Nie udało się jednak zmniejszyć strat do Garbarni Kraków, która także wygrała swój mecz. Tarnowianie nadal mają osiem punktów straty do lidera, a w kolejnym spotkaniu zmierzą się na własnym boisku z Nidą Pińczów. Garbarnia podejmować będzie w Krakowie Orlicz Suchedniów.

Juventa Starachowice – Unia Tarnów 1:2 (1:1)

Bramki: Drej (43 min.) - Sojda (16 min.), Kroker (86 min.)

Żółte kartki: Drej, Kalista, Anduła - Matras, Kroker, Pięta (jako rezerwowy bramkarz Unii)

Unia: Libera - Krupa, Pawlak, Kleinschmidt, Węgrzyn, Sojda, Kazik, Popiela, Ślęzak (66 min. Kroker), Sieniawski (59 min. Matras), Wolański (88 min. Mikołajczyk)

Sędziował: J. Dobosz (Kielce), widzów 200.