Wygrana z Resovią – Okocimski zmniejsza straty

Zespół Okocimskiego Brzesko pokonał u siebie Resovię Rzeszów 2:1 i zajmuje w tabeli II ligi trzecią lokatę. Gospodarze świetnie spisują się w tej rundzie rozgrywek i w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła im nawet stracona przy stanie 0:0 bramka. W kolejnym spotkaniu rywalem zespołu z Brzeska będzie GLKS Nadarzyn.

Zespół Okocimskiego Brzesko po raz kolejny pokazał, że może poważnie myśleć o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Piłkarze z Brzeska po trudnym spotkaniu pokonali na własnym boisku Resovię Rzeszów 2:1. Goście nie zamierzali wyłącznie bronić się przed porażką i w pierwszej części spotkania osiągnęli przewagę, udokumentowaną, na szczęście dla miejscowych, tylko jedna bramką. W 37 minucie piłkę otrzymał na linii pola karnego Kantor, który zwodem minął obrońcę i ładnym uderzeniem trafił do siatki. Wcześnie rzeszowianie mieli kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia. Na bramkę Treli uderzali Kwiek i Nikanowicz, w pierwszym przypadku świetnie spisał się jednak bramkarz gospodarzy, w drugim piłka minęła bramkę.

Po zdobyciu prowadzenie goście poczuli się usatysfakcjonowani wynikiem i w efekcie stracili bramkę jeszcze przed przerwą. W 42 minucie Wojcieszyński dośrodkował w pole karne, a Rafał Gil uderzając głową z pięciu metrów dał Okocimskiemu wyrównanie.

W drugiej połowie drużyną lepszą byli już gospodarze. Goście zaledwie raz zagrozili poważnie bramce Treli, gdy w 52 minucie uderzał Pietluch, ale jego strzał bardziej przypominał podanie do bramkarza.

Brzeszczanie mogli objąć prowadzenie już w 60 minucie, gdy po rzucie rożnym z kilku metrów uderzał Urbański. Co nie udało się w 60 minucie udało się kilkanaście minut później. Decydującą akcję przeprowadzili Rupa i Pyciak, a do siatki trafił z sześciu metrów ten pierwszy.

Okocimski zdobył trzy punkty i zajmuje w tabeli II ligi trzecią lokatę, tracąc do Olimpii Elbląg już tylko jeden punkt.

W następnym meczu zespół z Brzeska wyjeżdża do Nadarzyna, a Olimpia rozgrywać będzie swój pojedynek w Olsztynie.

Okocimski Brzesko – Resovia Rzeszów 2:1 (1:1)
Bramki: Gil (42 min.), Rupa (71 min.) - Kantor (37min.)
Żółte kartki: Wojcieszyński, Darmochwał - Kwiek, Ogrodnik

Okocimski: Trela - Szymonik, Czerwiński, Urbański, Pawłowicz, Pyciak, Głaz (55 min. Baliga), Wojcieszyński (77 min. Darmochwał), Rupa, Gil, Smółka (61 min. Trznadel)