Wygrana przy pustych trybunach

Zespół Okocimskiego Brzesko, prowadzący w tabeli II ligi, pokonał na własnym boisku Motor Lublin 2:0. Mecz odbył się bez udziału publiczności, taką decyzję podjął burmistrz Brzeska, po opinii Komendy Powiatowej Policji. Okocimski prowadzi w II lidze z przewagą czterech punktów nad Olimpią Elbląg. W kolejnym meczu piłkarze z Brzeska zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Sokółka. Do końca rozgrywek pozostało pięć kolejek spotkań.

Decyzją burmistrza Brzeska stadion Okocimskiego został przed meczem z Motorem Lublin zamknięty dla publiczności, kibice nie mogli zatem obejrzeć efektownej wygranej swoich piłkarzy.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy – już w 2 minucie do siatki trafił Rupa po dośrodkowaniu Wojcieszyńskiego. Chwilę później szczęście znów uśmiechnęło się do zespołu z Brzeska – po strzale Prędoty piłka trafiła w słupek bramki Okocimskiego. Goście mieli w pierwszej połowie jeszcze dwie okazje do zdobycia wyrównania, ale w jednym przypadku piłka minęła bramkę po uderzenie Prędoty, a tuż przed przed przerwą Trela obronił strzał Fundakowskiego.

Po przerwie lublinianie zagrali odważniej i z większa determinacją. Pod bramką gospodarzy dochodziło do spięć, padający deszcz ułatwiał atakowanie bramki groźnymi strzałami z dystansu. Piłkarze Motoru mogli wyrównać po strzałach Ligienzy i Fundakowskiego, ale gospodarze przetrzymali okres przewagi lublinian i w ostatnim fragmencie gry sami ruszyli do ataku.

W 75 minucie Gil nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, w następnej akcji Przemysław Mierzwa obronił groźny strzał Piotra Darmochwała, a pięć minut później znów bramkarz Motoru okazał się lepszy od piłkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam. Szczęście lublinian skończyło się sześć minut przed końcem spotkania – gospodarze wyprowadzili kontrę, piłka trafiła do Głaza, który dośrodkował w pole karne, a Darmochwał wyprzedził obrońcę Motoru i skierował piłkę do siatki.

Okocimski prowadzi w tabeli II ligi z czterema punktami przewagi nad Olimpią Elbląg, która zremisowała swój mecz. W kolejnym meczu Okocimski zmierzy się w Sokółce z Sokołem, a Olimpia grać będzie w Rzeszowie z Resovią.

Okocimski Brzesko – Motor Lublin 2:0 (1:0)
Bramki: Rupa (2 min.), Darmochwał (84 min.)

Żółte kartki: KisielSantos, Wojdyga, Prędota, Niżnik, Dykyj, czerwona kartka: Wojdyga (druga żółta), Fundakowski (faul)

Okocimski: TrelaWawryka, Czerwiński, Urbański, Pawłowicz, Pyciak, Baliga (65 min. Głaz), Wojcieszyński, Rupa (60 min. Darmochwał), Gil, Smółka (46 min. Kisiel)

Sędziował: J. Przybył (Kluczbork), mecz bez udziału publiczności