Sukcesy łuczników Dąbrovii

Rozegrana została druga runda Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w łucznictwie. Tym razem strzelania odbyły się na torach otwartych na obiekcie „Stelli" Kielce. W zawodach startowała trójka łuczników Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska. Najlepiej z tej trójki wypadła Katarzyna Mickiewicz, która zajęła w Kielcach trzecią lokatę. Jeszcze lepiej spisali się młodzicy i juniorzy w pierwszej rundzie Pucharu Małopolski w Krakowie, gdzie wywalczyli dwa pierwsze miejsca.

W Kielcach rozegrana została druga runda Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w łucznictwie. W zawodach, w gronie 160 zawodniczek i zawodników, wystartowali reprezentanci Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska - Agata Bulwa, Katarzyna Mickiewicz i Jakub Kot. Cała trójka dąbrowian wywalczyła awans do rundy finałowej. Agata Bulwa zajęła w eliminacjach czwarte miejsce, Katarzyna Mickiewicz 12, a Jakub Kot awansował z 21 miejsca.

Pierwsze finałowe pojedynki zostały gładko wygrane przez zawodników Dąbrovii, niestety Jakub Kot w trzecim starciu o wejście do najlepszej ósemki zawodów uległ minimalnie swojemu przeciwnikowi i ostatecznie zakończył rywalizację na miejscach 9-16.

W rywalizacji kobiet pech sprawił, że w ćwierćfinale dąbrowianki trafiły na siebie. Lepsza okazała się Katarzyna Mickiewicz, eliminując Agatę Bulwę, która zawody ukończyła na ósmym miejscu. W półfinale łuczniczka Dąbrovii trafiła na Justynę Mospinek („Piątka" Zgierz) - jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w Polsce. Katarzyna Mickiewicz strzelała na tyle dobrze , że pojedynek zakończył się remisem 5:5 i o wszystkim zadecydował baraż (jedna wystrzelona strzała), w którym lepsza okazała się zawodniczka ze Zgierza. W ostatnim pojedynku Mickiewicz nie pozwoliła sobie już odebrać zwycięstwa, wygrała pojedynek z Kariną Lipiarską („Grot" Zabierzów) 6:4 i ostatecznie zajęła trzecie miejsce.

W tym samym czasie rozgrywana była pierwsza runda Pucharu Małopolski w Krakowie. Młodsi łucznicy nie mieli zamiaru być gorsi od swoich starszych kolegów i koleżanek. W grupie młodzików młodszych zwyciężył Wiktor Kmiecik, w rywalizacji młodzików starszych Bartosz Filipek wygrał strzelanie na dystansie 50 metrów, a w rywalizacji juniorów Łukasz Kogut i Kamil Pikul zajęli odpowiednio drugą i czwartą lokatę.