Derby Małopolski dla Chrzanowa

Piłkarze ręczni Unii Tarnów doznali kolejnej porażki w rozgrywkach I ligi. Tym razem tarnowianie ulegli na własnym parkiecie w derbach Małopolski ekipie MTS Chrzanów 27:31, przegrywając do przerwy 10:17. Po tej porażce tarnowianie spadli na przedostatnie miejsce w tabeli, a w kolejnym meczu przyjdzie im walczyć o punkty na parkiecie lidera NMC Powen Zabrze.

Dobra jedynie fragmentami gra piłkarzy ręcznych tarnowskiej Unii okazała się niewystarczająca do pokonania na parkiecie w Mościcach zespołu MTS Chrzanów. Początek spotkania nie zapowiadał kolejnej porażki po 10 minutach gry wynik był remisowy, później jednak goście zdobyli przewagę i w 15 minucie prowadzili już 7:3. W 20 minucie chrzanowianie prowadzili już 12:5, a wkrótce potem 16:7. Do końca pierwszej połowy Unia nie była już w stanie odrobić strat, i na przerwę gospodarze schodzili przegrywając aż siedmioma bramkami.
W pierwszych minutach drugiej połowy goście jeszcze powiększyli przewagę, która w pewnym momencie wynosiła aż 11 bramek. Wówczas dopiero tarnowianie rozpoczęli odrabianie strat i w pewnym momencie wydawało się, że wynik spotkania nie jest jeszcze sprawą rozstrzygniętą. Na dwie minuty przed końcem meczu Unia przegrywała zaledwie różnicą dwóch bramek 27:29. Niestety gospodarze już w tym meczu bramki, chrzanowianie tymczasem dwukrotnie trafili jeszcze do siatki bramki Unii i w ten sposób derby Małopolski zakończyły się czterobramkowym zwycięstwem MTS Chrzanów.
Po tej porażce tarnowianie zajmują w tabeli przedostatnie, 11 miejsce, wyprzedzając o jeden punkt AZS AWF Biała Podlaska. W kolejnym spotkaniu o ligowe punkty będzie jeszcze trudniej, gdyż Unia wyjeżdża do Zabrza, na mecz z liderem NMC Powen Zabrze.

Unia Tarnów – MTS Chrzanów 27:31 (10:17)
Bramki dla Unii: Bieś 8, Grzesik 4, Niedojadło 4, Zaucha 4, Ciapała 3, Greczyński 3, Sztorc 1.