Sparingi piłkarzy

Drużyny regionu tarnowskiego przygotowujące się do rozgrywek ligowych rozegrały kolejne mecze sparingowe. Zwyciężyły swoje pojedynki zespoły Okocimskiego i Bruk – Betu, porażki z Cracovią doznała natomiast tarnowska Unia.

Osiem bramek zdobyli w sparingowym meczu ze Spartą Kazimierza Wielka piłkarze Okocimskiego Brzesko. Trzy bramki strzelił Łukasz Popiela, po jednej Kajca, Dynarek, Ogar, Kozieł i Baruch. Rywal nie był najmocniejszy, ale i brzeszczanie nie wystąpili w najmocniejszym składzie, m.in. bez Szczoczarza, Wawryki i Jarosława Paleja.

Pojedynek sparingowy z Garbarnią Kraków wygrała również drużyna Bruk – Betu Nieciecza. Niecieczanie pokonali rywala 1:0, po golu Wolańskiego, ale ich zwycięstwo mogło być dużo wyższe, kilku dogodnych sytuacji nie wykorzystali napastnicy Bruk – Betu, dwukrotnie piłka trafiała w poprzeczkę bramki krakowian. Teraz piłkarzy z Niecieczy czeka zgrupowanie w Straszęcinie.
Porażką tarnowian 2:3 zakończył się natomiast w Krakowie pojedynek drużyn Cracovii ( Młodej Ekstraklasy) z Unią Tarnów. Piłkarze z Mościc dwukrotnie obejmowali prowadzenie, już w 2 minucie bramkę zdobył Kazik, a w 30 minucie gry na prowadzenie 2:1 wyprowadził unistów Wolański. Ostatecznie tarnowianie przegrali minimalnie po dobrym meczu, w którym mogli osiągnąć jeszcze korzystniejszy rezultat, niestety – kilku dogodnych sytuacji do zmiany rezultatu nie udało się wykorzystać. W zespole Unii z powodu kontuzji nie wystąpili Piotr Saratowicz i Mirosław Maj, w trakcie meczu boisko opuścić musieli z tego samego powodu Marcin Pietrucha, Piotr Drozdowicz i Adrian Ślęzak.