Barbara Prymakowska i Dariusz Dudziński najlepsi w „Biegu Tarnowian”

22 lutego na stokach Góry Świętego Marcina odbyła się 15 edycja Narciarskiego Biegu Tarnowian. Wystartowało 26 mężczyzn i pięć kobiet. W klasyfikacjach generalnych zwyciężyli Barbara Prymakowska i Dariusz Dudziński. Organizatorem zawodów było Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół – Świat Pracy” we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa.

26 mężczyzn i pięć kobiet stanęło na starcie XV Narciarskiego Biegu Tarnowian. Panie, biegły w kategorii „open”, a najlepsza okazała się Barbara Prymakowska, która dystans czterech kilometrów pokonała w czasie 25:52 min. Druga była Elżbieta Czamara, trzecie miejsce wywalczyła Barbara Gębiś.

W Klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Dariusz Dudziński, osiągając na dystansie 10 kilometrów czas 34:08 min. Drugi był Paweł Moździerz, trzecia lokata przypadła Krzysztofowi Winczurze.

Panowie podzieleni zostali na kilka kategorii wiekowych, w których również odbywała się rywalizacja. I tak w grupie poniżej lat 18 najlepszy okazał się Marcin Łata, w kategorii 18 – 29 lat wygrał Dariusz Dudziński przed Krzysztofem Winczurą. W gronie zawodników liczących 30 – 39 lat zwyciężył Mirosław Bieniasz przed Markiem Łabuzem, w kategorii 40 – 49 lat Paweł Moździerz przed Antonim Brzuskim, w grupie 50 – 59 lat Leszek Kokoszka przed Ryszardem Pęcakiem, natomiast w gronie najstarszych uczestników biegu – powyżej 60 lat najlepszy okazał się Bogdan Banaś, przed Romanem Zającem.
Organizatorem zawodów na stokach Góry Świętego Marcina w Tarnowie było Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół – Świat Pracy” we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa.