Sparingi piłkarzy

olejne mecze sparingowe rozegrały drużyny piłkarskie przygotowujące się do wiosennej rundy rozgrywek. Okocimski zremisował z drużyną Młodej Ekstraklasy Ceacovii, Unia Tarnów uległa Sandecji Nowy Sącz, a Bruk – Bet Nieciecza wysoko pokonał w Straszęcinie drużynę Tramwaju Kraków.

Dobiegają końca przygotowania piłkarskich drużyn regionu do wiosennej rundy rozgrywek ligowych. W miniony weekend piłkarze rozegrali kolejne pojedynki sparingowe. Zespół Okocimskiego zremisował z drużyną Młodej Cracovii 4:4, po bramkach Kajcy, Ogara i dwóch Szczoczarza. Zespół z Brzeska wystąpił bez kilku zawodników – na boisku zabrakło m.in. Paleja, Łapuszka, Popieli i Drozda. Okocimski mógł zdobyć w tym spotkaniu jeszcze więcej bramek, zabrakło jednak skuteczności i pojedynek zakończył się wynikiem remisowym.

Porażki doznali natomiast piłkarze tarnowskiej Unii. Tarnowianie ulegli Sandecji Nowy Sącz 0:3, przegrywając do przerwy 0:1. Przez godzinę mecz w Nowym Sączu miał wyrównany przebieg, ale później zespół Sandecji uzyskał przewagę udokumentowaną zdobyciem dwóch bramek w 67 i 75 minucie spotkania. W zespole tarnowskim zagrali nowi piłkarze – Jędrusiak, Sarotowicz oraz Cabała. Jak powiedział po meczu trener tarnowian Bogusław Kwiek – sądeczanie wygrali zasłużenia, będąc, zwłaszcza w ostatnim fragmencie meczu drużyną zdecydowanie lepszą.

Efektowne zwycięstwo odnieśli piłkarze Bruk – Betu Nieciecza, pokonując aż 5:0 Tramwaj Kraków. Dwie bramki dla niecieczan zdobył Wolański, po jednej: Smółka, Kot i Krauze. Pojedynek rozegrany został na zakończenie obozu Bruk – Betu w Straszęcienie. Mecz toczył się praktycznie do jednej bramki, pierwszego gola piłkarze Bruk – Betu zdobyli po 20 minutach gry, do przerwy wynik brzmiał 2:0, kolejne trzy bramki padły po przerwie. Jedynym mankamentem kontrolnego spotkania była kontuzja odniesiona przez Bartosza Gwiaździńskiego, który musiał opuścić boisko przed zakończeniem gry.