Kolejna porażka szczypiornistów

Piłkarze ręczni Unii przegrali kolejny ligowy pojedynek. Tym razem tarnowianie ulegli liderowi tabeli – Powenowi Zabrze 21:33. Tarnowianie nadal zajmują przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. Kolejny mecz Unia zagra na własnym parkiecie z zespołem ASPR Zawadzkie, zajmującym trzecie miejsce w tabeli.

Piłkarze ręczni Unii nie sprostali w kolejnym ligowym pojedynku liderowi tabeli, drużynie Powen Zabrze, przegrywając 21:33 (11:17). Tarnowianie zagrali w Zabrzu bez Sztorca, Gąsiora i Niedojadły, mimo to w pierwszej połowie długo toczyli wyrównaną walkę z faworyzowanymi gospodarzami. Kłopoty Unii zaczęły się przy stanie 12:10 dla zabrzan, kiedy to gospodarze zdobyli cztery bramki z rzędu, co pozwoliło im zakończyć pierwszą połowę bardzo korzystnym dla siebie rezultatem.
Tuż po przerwie przewaga zabrzan jeszcze wzrosła i wynik meczu stał się sprawą przesądzoną. Dodatkowo tarnowianie doznali kolejnego osłabienia, kiedy po kilkunastu minutach gry w drugiej połowie boisko opuścić musiał kontuzjowany Bieś.
Po 15 kolejkach spotkań Unia zajmuje w tabeli przedostatnie, jedenaste miejsce, mając w dorobku dziewięć punktów. W kolejnym spotkaniu rywalem tarnowian będzie zespół ASPR Zawadzkie, zajmujący trzecie miejsce w tabeli.

Powen Zabrze – Unia Tarnów 33:21 (17:11)
Bramki dla Unii: Grzesik 7, Bieś 3, Greczyński 3, Zaucha 3, Ciapała 2, Podsiadło 2, Ogarek 1