Żywioły Martyny Wojciechowskiej

 National Geographic Polska i Centrum Sztuki Mościcie w ramach cyklu podróżniczego: „...za horyzont domu”, zapraszają 28 stycznia na wystawę fotografii: „4 żywioły – Martyny Wojciechowskiej życie na 100%” oraz spotkanie z podróżniczką, które rozpocznie się o godzinie 15.00. Wstęp wolny.

Miesięcznik National Geographic Polska i Centrum Sztuki Mościcie zapraszają na wyjątkową wystawę fotograficzną „4 żywioły – Martyny Wojciechowskiej życie na 100%”. Na wystawę składa się 30 zdjęć z najodleglejszych zakątków świata. To zatrzymane w kadrze niecodzienne historie znanej dziennikarki i podróżniczki, redaktor naczelnej National Geographic Polska oraz National Geographic Traveler.
Motywem przewodnim zdjęć Martyny Wojciechowskiej są ogień, woda, powietrze i ziemia, które, jak powiedziała autorka – drzemią w niej od zawsze i stanowią niecodzienny miks jej zainteresowań, charakteru i potrzeb w stawianiu sobie coraz to nowych wyzwań. Martyna Wojciechowska od wielu lat znana jest z zamiłowania do życia w stylu adventure. Na swoim koncie ma m.in. start w rajdzie Dakar, jako jedna z nielicznych kobiet na świecie zdobyła Koronę Ziemi, czyli siedem najwyższych szczytów na siedmiu kontynentach, z powodzeniem realizuje też trzeci sezon programu „Kobieta na krańcu świata” dla telewizji TVN. - Wierzę, że mamy jedno życie i powinniśmy je przeżyć na 100 procent. Dlatego nieustannie podnoszę sobie poprzeczkę i nie tylko marzę, ale po prostu mam odwagę konsekwentnie te marzenia realizować. Zapraszam wszystkich serdecznie do mojego świata rozpiętego pomiędzy 4 żywiołami – zachęca Martyna Wojciechowska.
Wystawa otwarta zostanie 28 stycznia, a wernisaż połączony będzie ze spotkaniem z autorką zdjęć, które rozpocznie się o godzinie 15.00. To kolejna propozycja z podróżniczego cyklu „...za horyzont domu”. Prace Martyny Wojciechowskiej oglądać będzie można do 11 lutego. Wstęp wolny.
Miesięcznik National Geographic to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą 120 lat. Za tym tytułem stoi największe towarzystwo naukowe na świecie, które do tej pory sfinansowało ponad osiem tysięcy grantów. To dzięki National Geographic odkryto między innymi legendarne miasto Inków Machu Picchu, wrak Titanica, czy szkielet superkrokodyla w piaskach Nigru. Obecnie na świecie ukazują się 34 wydania lokalne magazynu National Geographic, a co miesiąc czyta go blisko 40 milionów ludzi.
Polskie wydanie ukazuje się od 1990 roku. Miesięcznik prezentuje na swoich łamach spektakularne zdjęcia i publikacje z całego świata, a także lokalne reportaże. Od 2005 roku organizuje Wielki Konkurs Fotograficzny, który stał się najpopularniejszą imprezą tego typu w Polsce, zaś w dowód uznania dla wybitnych naukowców, podróżników i eksploratorów, redakcja przyznaje nagrody „Travelery”.
Foto: Martyna w turbanie - zbiory prywatne M. Wojciechowskiej.

25.01.2012
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |