Kolejna porażka „Jaskółek”

Kolejnej porażki doznali w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej szczypiorniści Unii Tarnów. Tym razem tarnowianie pokonani zostali na własnym parkiecie przez ASPR Zawadzkie 25:22. Po tej porażce Unia spada na ostatnie miejsce w tabeli, mając na koncie po 16 spotkaniach zaledwie dziewięć punktów. Kolejnym rywalem tarnowian będzie Wisła Sandomierz, wyprzedzająca Unię o trzy punkty.

Szczypiorniści Unii Tarnów doznali kolejnej porażki, tym razem ulegli na własnym parkiecie zespołowi ASPR Zawadzkie 22:25 (10:13). Była to piąta kolejna porażka tarnowian w rozgrywkach ligowych. Początek meczu nie zapowiadał smutnego finału. Tarnowianie prowadzili 4:2, a na pięć minut przed końcem pierwszej połowy wynik był jeszcze remisowy – 10:10. Wówczas jednak trzy kolejne bramki zdobyli goście, schodząc na przerwę z trzybramkową przewagą.

W drugiej połowie drużyny grały „bramka za bramkę” i po 10 minutach gry utrzymała się przewaga gości – 12:15. Później tarnowianie odrobili część strat, w pewnym momencie przegrywali zaledwie jedną bramką, szybko jednak goście ponownie odskoczyli. Unia miała jeszcze szansę na inne rozstrzygnięcie losów spotkania, gdy na pięć minut przed jego zakończeniem różnica znowu zmalała do jednej bramki, a rezultat wynosił 21:22. Dwie kolejne bramki zdobyli jednak w tym momencie goście i wynik meczu został praktycznie przesądzony.
Unia spadła po tej porażce na ostatnie miejsce w tabeli, mając na koncie dziewięć punktów po 20 spotkaniach. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają w Sandomierzu z tamtejszą Wisłą, która zajmuje w tabeli ósmą lokatę z dorobkiem 12 punktów.

Unia Tarnów – ASPR Zawadzkie 22:25 (10:13)
bramki dla Unii: Bieś 5, Niedojadło 5, Grzesik 4, Zaucha 3, Gąsior, Ciapała 1, Siedlik 1, Podsiadło 1.