Dobry początek Edyty Ropek

14 marca w Lublinie odbyła się pierwsza tegoroczna eliminacja Pucharu Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji wspinaczki na czas. Znakomicie wypadła na niej Edyta Ropek z MKS Tarnovia, która zwyciężyła w rywalizacji kobiet. Dobrze spisali się w zawodach mężczyzn również tarnowscy wspinacze – Tomasz Oleksy, Jakub Pociecha, Maciej Kalita, Jędrzej Komosiński i Marcin Dzieński.

Na starcie pierwszej tegorocznej eliminacji Pucharu Polski we wspinaczce sportowej na czas 14 marca w Lublinie stawiła się cała czołówka polskich wspinaczy, w zawodach wystartowało 21 mężczyzn i 10 kobiet. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Edyta Ropek z Tarnovii, zwyciężając w finale Paulinę Guz, trzecie i czwarte miejsce przypadło zawodniczkom gospodarzy – Katarzynie Wichy i Monice Prokopiuk.

Bardzo dobrze zaprezentowali się w Lublinie również wspinacze z Tarnowa. Świetnie wypadł Jakub Pociecha (MKS Pałac Młodzieży Tarnów), który pokonał w biegu o awans do ścisłego finału bardziej doświadczonego kolegę Tomasza Oleksego (MKS Tarnovia). Jakub Pociecha wywalczył ostatecznie drugie miejsce, przegrywając minimalnie z Łukaszem Świrkiem (SMG Lubin). Dobrą formę na początku sezonu zaprezentowali również pozostali tarnowianie - Jędrzej Komosiński (KU AZS PWSZ Tarnów) zajął wysoką, piątą lokatę, a Maciej Kalita (MKS Tarnovia) był czwarty po porażce z Tomaszem Oleksym.

Kolejną imprezą w tym sezonie będzie pierwsza eliminacja Pucharu Świata na czas, która odbędzie się 18 kwietnia w Tarnowie.