Trzy punkty i trzy bramki

Kibice Termaliki Bruk-Betu wreszcie mogą być zadowoleni z postawy swoich piłkarzy. Zespół z Niecieczy wygrał wyjazdowy, ligowy mecz w Tychach 3:0. Niecieczanie z trzema punktami zdobytymi w dwóch spotkaniach zajmują w tabeli 13 lokatę. Teraz czekają ich dwa mecze w ciągu tygodnia – zaległy z Polonią Bytom i planowany – z Miedzią Legnica.

Zespół z Niecieczy wywalczył pierwsze trzy punkty w lidze. Niecieczanie pokonali na wyjeździe GKS Tychy 3:0. Na pierwszą bramkę przyszło czekać prawie do końca pierwszej połowy, ale za to padła po ładnym strzale Jakuba Biskupa pod poprzeczkę.

Prawie natychmiast po zmianie stron było już 2:0. Tym razem zdobywcą gola był Szymon Sobczak.

Po stracie drugiej bramki gospodarze oddali inicjatywę, raz tylko mogli doprowadzić do zmiany wyniku, gdy w 83 minucie piłka po uderzeniu Bizackiego trafiła w słupek. Tymczasem goście mogli wygrać w jeszcze większych rozmiarach. W 77 minucie niecieczanie trafili do siatki, ale sędzia bramki nie uznał z powodu spalonego. Wreszcie w 88 minucie trzeciego gola dla Termaliki zdobył Piotr Ceglarz.

W rozpoczynającym się tygodniu zajmujący 13 miejsce w lidze zespół z Niecieczy rozegra dwa mecze ligowe – mecz czwartej kolejki z Miedzią Legnica i zaległe spotkanie z Polonią Bytom.

GKS Tychy – Termalica Bruk-Bet 0:3 (0:1)

Bramki: Biskup (44 min.), Sobczak (46 min.) Ceglarz (88 min.)

Żółte kartki: MasternakPiątek, Pleva

Termalica: NowakPiątek, Czerwiński, Nalepa, Pleva, Kaczmarczyk, Horvath, Ceglarz (90 min. Rybski), Biskup (79 min. Pawlusiński), Piotrowski, Sobczak (85 min. Pawłowski)

Sędziował: T. Radkiewicz (Łódź), widzów: 300