Porażka siatkarek

Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów w drugim spotkaniu we własnej hali doznały drugiej porażki. Tarnowianki przegrały po trzysetowym pojedynku z Pogonią Paleo Proszowice. Zespół z Tarnowa po trzech spotkaniach ligowych pozostaje z jednym zwycięstwem.

Drużyna siatkarek PKCh PWSZ Tarnów nie sprostała w ligowym pojedynku Pogoni Paleo Proszowice. Tarnowianki przegrały w trzech setach, choć początek meczu był dla nich bardzo korzystny. Gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 5:1, szybko jednak na tablicy wyników pojawił się remis 6:6. Później zawodniczki z Proszowic zdobyły przewagę, która w pewnym momencie wynosiła nawet sześć punktów. Tarnowianki zaczęły odrabiać straty przy stanie 13:19, ale ostatecznie przegrały partię 21:25.

Drugi set miał inny przebieg, szybko na kilkupunktowe prowadzenie wyszedł zespół gości, tarnowianki odrobiły większość strat, ale po kilku kolejnych błędach wynik brzmiał 9:14. Ostatecznie drugi set zakończył się porażką 17:25.

Najbardziej wyrównany i zacięty był set trzeci. Gospodynie prowadziły 11:9 i 13:11, później przewagę zdobyły siatkarki z Proszowic, wreszcie w końcówce tarnowianki miały piłkę setową przy stanie 25:24. Ostatecznie jednak to rywalki wywalczyły trzy kolejne punkty, wygrały seta i całe spotkanie.

PKCH PWSZ Tarnów – Pogoń Paleo Proszowice 0:3 (21:25, 17:25, 25:27)

PKCH PWSZ: Leszek, Wyroba, Styrkowiec, Warchoł, Hajduk, Kutyła, Szubart oraz Podlasek, Młocek, Ruszel, Jachym