Pierwsze zwycięstwo Control Processu

Piłkarze ręczni SPR Control Process Tarnów odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w rozgrywkach ligowych. Tarnowianie pokonali MKS Szczypiorno Kalisz 33:29. Control Process z dwoma punktami awansował na 13, przedostatnie miejsce w lidze. W kolejnym meczu tarnowianie zagrają na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Kibice piłki ręcznej w Tarnowie doczekali się pierwszego zwycięstwa swojej drużyny. Tarnowianie pokonali u siebie MKS Szczypiorno Kalisz 33:29.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy, ale po 20 minutach gry goście doprowadzili do remisu 8:8. Końcówka pierwszej połowy ponownie należała do miejscowych, dzięki czemu tarnowianie schodzili na przerwę z przewagą trzech bramek.

W drugiej połowie sytuacja się powtórzyła. Najpierw gospodarze powiększyli przewagę do siedmiu bramek, by ją roztrwonić i doprowadzić do wyniku 25:24.

Na kilka minut przed końcem spotkania przewaga tarnowian wzrosła do czterech bramek i taki rezultat udało się utrzymać do końca meczu.

Po tej wygranej zespół Control Process awansował na 13 miejsce w tabeli. W kolejnym meczu tarnowianie zagrają na wyjeździe z zajmującą 12 lokatę Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Control Process Tarnów – MKS Szczypiorno Kalisz 33:29 (14:11)

bramki dla Control Process: Dutka 4, Siedlik 4, Król 4, Grzesik 7, Niedojadło 2, Michalik 3, Bieś 1, Janas 4, Sokół 2, Hudzik 2