Punkty wyjechały

Trwa seria porażek piłkarzy Unii Tarnów. Tym razem tarnowianie przegrali na własnym boisku z Olimpią Elbląg 0:1. Po 12 kolejkach Unia zajmuje w II lidze dziewiątą lokatę, a w kolejnym meczu zmierzy się na wyjeździe z liderem – Puszczą Niepołomice.

Unia przegrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Po wspaniałym początku sezonu kłopoty organizacyjne i finansowe dają znać o sobie, tymczasem naprzeciw beniaminka z Tarnowa stanęła w sobotę drużyna, która jeszcze niedawno grała w I lidze.

Tarnowianie mogli objąć prowadzenie w 15 minucie, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Wróbel. 10 minut później bramkę zdobyli goście. Rozpoczęło się od uderzenia z rzutu wolnego, po którym piłkę na rzut rożny wybił Libera. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska obrońca Unii wybił piłkę wprost pod nogi Ichima, a ten z kilkunastu metrów trafił do siatki gospodarzy.

Tarnowianie starali się odrobić stratę, ale do końca pierwszej połowy nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Olimpii.

Po przerwie gospodarze nadal atakowali i przeważali. Goście kontratakowali i w 56 minucie mogli zdobyć drugiego gola, ale Libera wybił piłkę poza boisko po strzale z bliskiej odległości Lubenowa.

Trzykrotnie piłkarze Unii byli bliscy wyrównania. W 66 minucie strzał Wróbla obronił bramkarz Olimpii, trzy minuty później piłka po główce Węgrzyna wyszła poza boisko ocierając się o słupek bramki gości, wreszcie w 85 minucie Ślęzak z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

Unia zajmuje po 12 kolejkach dziewiąte miejsce w tabeli II ligi. Tarnowianie mają 17 punktów. W kolejnym spotkaniu ich rywalem będzie zespół lidera – Puszczy Niepołomice.

Unia Tarnów – Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)