Informator Kulturalny

Obudź mnie za pięć minut


 „Obudź mnie za pięć minut” to tytuł wystawy prac Katarzyny Wyszkowskiej przygotowanej przez Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie. Wernisaż wystawy odbędzie się wirtualnie w piątek, 16 kwietnia. Wystawa czynna będzie do 3 maja.

 

Czy świat po pandemii będzie wyglądać tak samo? Między innymi takie pytanie w swojej twórczości zadaje Katarzyna Wyszkowska, której wernisaż wystawy „Obudź mnie za pięć minut” odbędzie się wirtualnie w  piątek 16 kwietnia. Dla publiczności wystawa po zniesieniu obostrzeń będzie dostępna w Pałacyku Strzeleckim do 3 maja.

„Obudź mnie za pięć minut” to wystawa młodej artystki, odnoszącej się w swojej twórczości do szerokiego spektrum tematów, między innymi kryzysu klimatycznego czy szowinizmu gatunkowego. Artystka przygląda się także sytuacji pandemicznej: z czym się mierzymy i jak sobie radzimy z nową rzeczywistością. Na wystawie zobaczyć będzie można między innymi instalacje, malarstwo, wideoart, fotomontaże oraz ceramikę. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18.30 na platformie YouTube oraz Facebooku Biura Wystaw Artystycznych.

Katarzyna Wyszkowska urodziła się w Tuchowie. Jest absolwentką Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Studiowała także na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Filozoficznym. Obecnie jest studentką piątego roku malarstwa krakowskiej ASP, w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka. Laureatka Grand Prix VI Salonu Wiosennego BWA Tarnów (2019). Finalistka 19. edycji Artystycznej Podróży Hestii (2020).

Projekt jest finansowany z budżetów Tarnowa i województwa małopolskiego.

 


Portrety inne niż wszystkie


 Przed budynkiem Centrum Sztuki Mościce oglądać można wystawę fotografii przedstawiającą historie ludzi żyjących na ulicach. Autorem wystawy jest angielski fotograf Lee Jeffries. Wystawa czynna będzie do 4 maja.

 

„Portrety” to wystawa fotografii przedstawiająca historie ludzi żyjących na ulicach. Wyjątkowe kadry można oglądać przed budynkiem Centrum Sztuki Mościce. Autorem zdjęć jest Lee Jeffries, angielski fotograf urodzony w Manchesterze, który początkowo zajmował się fotografowaniem imprez sportowych. W 2008 roku, po spotkaniu na ulicy w Londynie bezdomnej dziewczyny, postanowił zmienić swoje podejście do fotografii. Ludzie bezdomni stali się tematem jego sztuki, a pasja okazała się jego życiową misją. Artysta nie robi zdjęć z ukrycia, jak wielu innych fotografów. Portretowani często żyją na marginesie społeczeństwa, dotknięci chorobą psychiczną lub są uzależnieni. Jeffries stara się do każdego z nich podejść indywidualnie. Tym samym stara się robić to z szacunkiem do nich, by nie czuli się oni odzierani z godności, a jednocześnie na tyle mu zaufali, by mógł ukazać ich prawdziwe emocje. Wystawę będzie można oglądać do 4 maja.

 

  

 

„Judy” spektakl z Hanną Śleszyńską - odbędzie się 28 maja


 20 marca Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spektakl z Hanną Śleszyńską  „Judy”. Aktorka w mistrzowski sposób wciela się w rolę Judy Garland, jednej z najlepszych filmowych aktorek w historii amerykańskiego kina.


Na spektakl „Judy” z Hanną Śleszyńską w roli głównej zaprasza 20 marca o godzinie 19.00 Centrum Sztuki Mościce. Artystce na scenie towarzyszy wymiennie Hubert Podgórski z Piotrem Tołoczko.

Hanna Śleszyńska w mistrzowski sposób wciela się w rolę Judy Garland, jednej z najlepszych filmowych aktorek w historii amerykańskiego kina. Spektakl pokazuje gwiazdę od tej najbardziej intymnej strony. Znajdujemy się sam na sam z aktorką w jej garderobie. Przed nią koncert w Kopenhadze, który jak się potem okazało, był ostatnim przed jej tragiczną śmiercią. Do wyjścia na scenę zostało kilkadziesiąt minut. Słuchamy opowieści o życiu, karierze, miłościach, dzieciach, wzlotach i upadkach, uzależnieniach, o bezwzględności producentów. Mówiąc w skrócie o świecie, w którym liczy się tylko pieniądz i to, czy ten pieniądz można jeszcze zarobić. Szokująca, zabawna i wzruszająca historia z aktorstwem na najwyższym poziomie.

Bilety na spektakl kosztują 50 zł - normalny, 45 zł – ulgowy. Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych

Sprzedaż prowadzi kasa CSM, można je też kupować online, za pośrednictwem strony www.csm.tarnow.pl

Waldemar Malicki - Klasyka po bandzie - odwołany


 Waldemara Malickiego przedstawiać nie trzeba, to marka sama w sobie. Na pełny temperamentu koncert Klasyka po bandzie i spotkanie z wyśmienitym humorem, zapraszało 9 maja Centrum Sztuki Mościce.

W związku z pandemią, koncert najpierw został przełożony na 12 grudnia. Po decyzji o przedłużeniu zamknięcia placówek kulturalnych, nowy termin koncertu nie został jeszcze ustalony.

 

Jeszcze nie wiadomo kiedy, ale prawdopodobnie w Centrum Sztuki Mościce wystąpi wreszcie Waldemar Malicki w koncercie Klasyka po Bandzie. Bilety zakupione na koncert zaplanowany we wcześniejszym terminie zachowują ważność. Można także wystąpić o zwrot pieniędzy za już zakupione bilety.

Oszałamiająca muzyka, pełna seksapilu czteroosobowa formacja oraz rozbrajające żarty – Centrum Sztuki Mościce zaprasza  na na pełne pozytywnej energii koncertowe show w takt melodii wygrywanych przez charyzmatycznego wirtuoza Waldemara Malickiego. Pianista wraz z czarującą wiolonczelistką i solistami zaprezentuje największe hity Pucciniego, Bramsa, Verdi’ego czy Bizeta, które zaskoczą swoim brzmieniem napisanych współcześnie przebojów. Muzyczny spektakl zachwyca ogromną ilością pianistyki i różnorodnością subtelnych klimatów, a energetyczne utwory oczarują niejednego melomana. Pełen temperamentu koncert to także spotkanie z wyśmienitym humorem. Kilkadziesiąt skeczy muzycznych przeplata się z dowcipem politycznym, obyczajowym i światopoglądowym. Anegdoty z najwyższej półki nie tylko bawią do łez, ale także trafnie komentują rzeczywistość. Waldemar Malicki - Klasyka po bandzie, będąc odpowiedzią na otaczający świat, zaskakuje aktualnością. To zabawa połączona z refleksją, która skłania do myślenia, a jednocześnie urzeka lekkością. Ta absolutnie nowa forma artystyczna, wypełniona mnóstwem oczyszczającego śmiechu, to gwarancja inteligentnej rozrywki i przyjemnej odskoczni od codzienności. Scenarzystą i reżyserem widowiska jest Jacek Kęcik. Na scenie wystąpią: Waldemar Malicki fortepian, Małgorzata Krzyżanowicz wiolonczela, Anita Rywalska sopran, Marcin Pomykała tenor. Koncert trwa 90 minut. Organizatorem koncertu jest agencja Eskander.

 

 

 

 

 

 

 

| | | |