Wygrana w Niecieczy
Po trzech remisach piłkarze Termaliki Bruk-Bet wreszcie odnieśli zwycięstwo. Niecieczanie pokonali na własnym boisku KS Polkowice 2:0 i zajmują w tabeli I ligi drugą lokatę, mając tyle samo punktów co prowadzący Piast i zajmująca trzecie miejsce Pogoń. Kolejny mecz zespół z Niecieczy rozegra w Elblągu z zajmującą ostatnie miejsce Olimpią.
czytaj dalej...
Okocimski u celu
Piłkarze Okocimskiego formalnie są już w pierwszej lidze. Piłkarze z Brzeska zremisowali bezbramkowo z Wigrami Suwałki, a podział punktów w derbach Rzeszowa sprawił, że na sześć kolejek przed końcem rozgrywek nic już nie zagrozi Okocimskiemu w awansie.
czytaj dalej...
Bramka na wagę trzech punktów
Piłkarze Unii Tarnów wygrali 1:0 z Przebojem Wolbrom i powiększyli przewagę nad najgroźniejszymi rywalami w tabeli III ligi. Unia ma 48 punktów i wyprzedza Poprad Muszynę o cztery punkty. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają u siebie z Granatem Skarżysko-Kamienna.
czytaj dalej...
Wygrana i awans szczypiornistów
Piłkarze ręczni Control Process Tarnów pokonali na własnym parkiecie ekipę AZS Politechniki Kielce 39:24 i praktycznie zapewnili sobie awans do I ligi. Po 25 kolejkach spotkań tarnowianie mają 44 punkty i dwa punkty przewagi na Wisłą Sandomierz.
czytaj dalej...
Najlepsi za kółkiem
Marcin Rolnicki i Krzysztof Zimoń z Tarnowa zwyciężyli w regionalnej eliminacji konkursu „Małopolski Instruktor Roku 2012”. Najlepszą instruktorka okazała się krakowianka Anna Koźmińska. Po przeprowadzonych w Tarnowie eliminacjach, zwycięzcy wystartują w finale Mistrzostw Polski o nagrodę ministra transportu.
czytaj dalej...
Mali badacze
Kącik badacza wyposażony w pomoce dydaktyczne i sprzęt poglądowy powstał w przedszkolu w Borzęcinie Górnym. Teraz będzie trochę łatwiej odpowiadać na pytania maluchów zaczynające się budzącym grozę „a dlaczego?”
czytaj dalej...
Sprzed ekranu do Egiptu
Rozpoczyna się Tarnowska Nagroda Filmowa. Organizatorzy zachęcają widzów do udziału w plebiscycie na najlepszy zdaniem publiczności film. Wśród biorących udział w głosowaniu rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody, z których główną są wczasy w Egipcie.
czytaj dalej...
Małe bolidy na start
Na torze Speed Race w Tarnowie odbędą się w poniedziałek 23 kwietnia kolejne zawody kartingowe z cyklu Karting Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa w ramach społecznej akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa”. To druga runda kartingowego Grand Prix, zwycięzców całego cyklu poznamy we wrześniu.
czytaj dalej...
Nagrody od Kolektywu
Kolektyw Fotografów AFTERIMAGE rozstrzygnął konkurs na najlepsze zdjęcie kwartału. Trzyosobowe jury nagrodziło jednego autora i wyróżniło trzy kolejne osoby.
czytaj dalej...
Azoty - „Filarem”
Azoty Tarnów zostały laureatem konkursu „Filary Polskiej Gospodarki”. Ten zaszczytny tytuł przyznali spółce opiniotwórczy dziennik „Puls Biznesu” oraz Instytut Badawczy „TNS Pentor”.
czytaj dalej...
Muzeum będzie resocjalizować
19 kwietnia w siedzibie muzeum podpisano porozumienie pomiędzy Muzeum Okręgowym w Tarnowie i Zakładem Karnym w Tarnowie-Mościcach. W ramach porozumienia muzeum pomagać będzie m.in. w organizacji imprez kulturalnych, a osadzeni otrzymają możliwość pracy na rzecz muzeum.
czytaj dalej...
Żużlowo w Gemini
Gemini Park Tarnów przygotowało ofertę dla wszystkich fanów tarnowskiego żużla. W każdą sobotę poprzedzającą zawody sportowe na tarnowskim stadionie, klienci Centrum Handlowego będą mogli spotkać się w Gemini z jednym z zawodników tarnowskiego zespołu.
czytaj dalej...
Jubileusz Ogniska
Na jubileuszowy koncert Ogniska Baletowego zaprasza 21 kwietnia o 17.00 Centrum Sztuki Mościcie. Bilety na koncert kosztują 15 złotych. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa prezentująca piękno tańca klasycznego.
czytaj dalej...
Tarnowska Nagroda Filmowa po raz 26
Tarnowska Nagroda Filmowa - Festiwal Wybranych Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w tym roku w dniach od 21 do 29 kwietnia. Organizatorem imprezy jest Tarnowskie Centrum Kultury. W przeglądzie konkursowym widzowie obejrzą 13 filmów, w programie festiwalu zaplanowano ponadto projekcje specjalne, projekcje dla dzieci, wystawy i koncerty.
czytaj dalej...
Jarosław Gowin gościem PWSZ
20 kwietnia gościem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie będzie Jarosław Gowin. Minister spotka się ze studentami, by dyskutować na temat deregulacji dostępu do niektórych zawodów.
czytaj dalej...

Mija 180 lat od momentu ostatecznego upadku narodowego powstania, na którego czele stanął jeden z najwybitniejszych Tarnowian, Jan Tyssowski. W niedzielę 8 marca, mija 215. rocznica urodzin dyktatora powstania krakowskiego i z tej okazji Fundacja PRO PATRIA SEMPER zaprasza na okolicznościowe, multimedialne spotkanie.
Podjęły wyzwanie i zrobiły to. W październiku 1931 roku, lecąc na samolotach PZL.5 cztery młode pilotki udowodniły swój kunszt, odwagę i profesjonalizm, pokonując trasę wzdłuż granic Rzeczypospolitej. Przy okazji Dnia Kobiet, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie przygotowało niezwykłą wystawę dokumentującą przebieg rajdu oraz dalsze losy jego uczestniczek.
W niedzielę, 8 marca, w Centrum Sztuki Mościce ruszy FunFest czyli Festiwal Humoru. Czwarta odsłona festiwalu to - obok kontynuacji sprawdzonej już formuły, także nowe pomysły.
Przy okazji Dnia Kobiet tarnowski teatr zaprasza na spotkanie ze sztuką. Na jeden z weekendowych wieczorów proponuje przedstawienie „Azoty Fiction”, opowieść pełną humoru, groteski i muzyki. Tydzień później zobaczyć będzie można „Boga mordu”, intrygujący portret relacji damsko-męskich.
Małopolskie drogi i remonty, remonty, remonty. Kto jeździ, ten wie. Ale remont remontowi nierówny. Wszystko zależy od organizacji pracy i sensownych rozwiązań. A z tym bywa różnie.



W sobotę, 21 marca, w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie rozegrany zostanie I Królewski Turniej Szachowy o Laur Spycimira Leliwity. Na najlepszych szachistów czekają nagrody pieniężne. Zapisy już trwają.
Zbliża się kolejna odsłona „Górnolotnych” czyli spotkań ludzi gór. Tegoroczna odsłona rozpocznie się w Centrum Sztuki Mościce 31 stycznia. Przez dwa dni podróżnicy zabierać będą uczestników na najwyższe szczyty świata i w dzikie górskie doliny. Jednym z gości specjalnych będzie Adam Bielecki.
Tłusty czwartek to tradycyjne pączki. Ze względu na wysoką zawartość cukru, tłuszczu i kalorii, pączki są powszechnie uważane za niezdrowe. Czy na pewno? Ile pączków możemy spokojnie zjeść i jak sobie pomóc po tej konsumpcji? O puszystym przysmaku mówi Aleksandra Padło, dietetyczka Mościckiego Centrum Medycznego.