Panie na start
Upominki, nagrody niespodzianki i dłuższy czas przejazdu to atrakcje, które 8 marca przygotował dla pań tor Speed Race Tarnów. Na panie, które mimo wszystko nie dadzą przekonać się do gokartów, czekać będzie pyszna, gorąca czekolada.
czytaj dalej...
W świecie teatru i muzyki
Wspólną prezentacją zakończyły się trwające ponad miesiąc warsztaty dla dzieci zorganizowane przez tarnowski teatr w ramach projektu Cztery TALIE Roku. W warsztatach udział wzięły także dzieci niepełnosprawne.
czytaj dalej...
Zabawa - „czarny sport” z bliska
W Zabawie w ramach cyklu „Spotkań z niezwykłymi ludźmi” gościł Janusz Kołodziej. Ku uciesze dzieci i młodzieży, żużlowiec nie przyjechał sam – przywiózł ze sobą motocykl.
czytaj dalej...
Grzegorz Karnas Quartet odwołany
9 marca w Centrum Sztuki Mościce miał się odbyć koncert jazzowy Grzegorz Karnas Quartet. Miał, bo jak informuje CSM, koncert z przyczyn niezależnych od organizatora zostaje odwołany.
czytaj dalej...
Gra „Fingers”
Koncert tarnowskiego zespołu „Fingers” odbędzie się 7 marca o godzinie 19.00 w klubie „Przepraszam". Wstęp na imprezę jest wolny, a po koncercie zaplanowany został jam session.
czytaj dalej...
Własny robot
Krakowskie Centrum Oprogramowania Motorola Solutions 6 marca ogłosiło rozpoczęcie 11. edycji konkursu edukacyjnego Diversity, skierowanego do uczniów szkół średnich. Tegoroczny konkurs przebiega pod hasłem „Zaprogramuj swojego własnego robota” i właśnie o robota w nim chodzi.
czytaj dalej...
Slalom gigant pod okiem starosty
4 marca odbyły się I Zawody Narciarskie o Puchar Starosty Tarnowskiego "Slalom gigant – Lubinka 2012", zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz Wyciąg Narciarski Lubinka. W zawodach uczestniczyło 61 zawodników, w tym 21 pań.
czytaj dalej...
Kwalifikacja wojskowa 2012
Wydział Bezpieczeństwa Publicznego informuje o kwalifikacji wojskowej, która rozpocznie się 14 marca, a zakończy 30 kwietnia.
czytaj dalej...
Dla wszystkich pań
Specjalną ofertę dla pań z okazji ich święta przygotował tarnowski teatr. 8 marca specjalnie dla pań dwukrotnie zaprezentowana zostanie „farsa fars” czyli przezabawna sztuka „Czego nie widać”.A w kasie czekać będzie pachnąca niespodzianka...
czytaj dalej...
Słodkie urodziny
Kolorowo, radośnie i wiosennie zapowiadają się kolejne urodziny miasta. Na Rynku nie zabraknie Władysława Łokietka i hetmana Tarnowskiego. Słodki akcent urodzin, 1330 muffinek otrzymają i – nie ma złudzeń – zjedzą tarnowskie przedszkolaki, bo to one będą gośćmi przyjęcia.
czytaj dalej...
Małopolska i CeBIT
Wicemarszałek Roman Ciepiela, w składzie delegacji polskiego rządu, bierze udział w Światowych Targach Technologii Informatycznych, Oprogramowania oraz Usług CeBIT 2012. Targi odbywają się w Niemczech w Hanowerze, a województwo małopolskie prezentuje tam swój potencjał gospodarczy.
czytaj dalej...
Amolenge ti Afrika
Siostra Kinga Kozdrój, po walce z chorobą nowotworową zmarła w lutym ubiegłego roku. Teraz, pod jej patronatem powstaje w Tarnowie dzieło misyjne, z którego korzystać będą afrykańskie dzieci.
czytaj dalej...
Brydżyści górą
Tarnów staje się czołowym ośrodkiem brydżowym w Polsce. Od kilku lat systematycznie ujawniają się młode talenty, a teraz, po raz pierwszy w historii tarnowska para zagra w najwyższej lidze brydżowej.
czytaj dalej...
Borzęcin - strzał w dziesiątkę
Mogłoby się wydawać, że strzelectwo to ciężki i niebezpieczny sport, a tymczasem nic bardziej mylnego. Na starcie zawodów strzeleckich dla dzieci i młodzieży w Warysiu stanęło 90 dzieciaków, wśród których najmłodsi mieli siedem lat. Jakby to nie zabrzmiało – dzieci radziły sobie z bronią świetnie.
czytaj dalej...
Spotkanie z Fotografem – Łukasz Dołęga
Łukasz Dołęga będzie gościem kolejnego Spotkania z Fotografem, na które zaprasza Towarzystwo Fotograficzne POZYTYWni z Żabnie. Tym razem tematem spotkania będzie panorama i sposoby jej prezentowania.
czytaj dalej...

Do do tarnowskiej Drużyny Mistrzów dołączy Wojtek Klich. Spotkanie w ramach Tarnowskiej Ligi Mistrzów z jedną najbardziej rozpoznawalnych postaci tarnowskiej sceny muzycznej odbędzie się w poniedziałek, 29 czerwca, a poprowadzi je jak zwykle dociekliwy Łukasz Winczura.
Co dzisiaj decyduje o przyszłości przemysłu? Roboty, sztuczna inteligencja, coraz doskonalsze systemy sterowania? Uczestnicy konferencji „Gdy przemysł czeka na kompetencje” zgodnie przekonywali, że choć nowoczesne technologie zmieniają świat w bezprecedensowym tempie, to ich najważniejszym ogniwem pozostaje jednak człowiek. W Branżowym Centrum Umiejętności w dziedzinie mechatroniki w Brzesku spotkali się przedstawiciele nauki, biznesu, samorządów i edukacji, by wspólnie zastanowić się, jak przygotować młodych ludzi do wyzwań rynku pracy.
Finałem tegorocznego Święta Miasta Tarnowa „Zdearzenia 2026” będzie koncert „Cud pamięci”. W niedzielę, 28 czerwca, w tarnowskim amfiteatrze zabrzmią niezapomniane i ponadczasowe utwory Stanisława Sojki w nowych aranżacjach.
Tarnowski teatr proponuje na zakończenie sezonu trochę śmiechu i trochę refleksji. Dwa spektakle - „Próby\" i „Kantata na cztery skrzydła\" prowadzą widzów w zupełnie różne światy, ale łączy je jedno: opowieść o człowieku i jego nieustannym poszukiwaniu sensu, harmonii i porozumienia. Finałowe akordy sezonu to też wyjątkowa, promocyjna cena biletów.
Małopolskie drogi i remonty, remonty, remonty. Kto jeździ, ten wie. Ale remont remontowi nierówny. Wszystko zależy od organizacji pracy i sensownych rozwiązań. A z tym bywa różnie.



W środę, 24 czerwca, w tarnowskim amfiteatrze rusza cykl Letnich Turniejów Szachowych. Miłośnicy królewskiej gry spotykać się będą w wakacyjne środy i soboty, by rozegrać w sumie 19 turniejów.
W niedzielę, 28 czerwca, rusza kolejna edycja spacerów po atrakcjach regionu tarnowskiego „Zwiedzaj enoTARNOWSKIE”. Dwugodzinne spacery z przewodnikiem po siedmiu miejscowościach będą odbywać się w każdą niedzielę, do 6 września włącznie.
Tłusty czwartek to tradycyjne pączki. Ze względu na wysoką zawartość cukru, tłuszczu i kalorii, pączki są powszechnie uważane za niezdrowe. Czy na pewno? Ile pączków możemy spokojnie zjeść i jak sobie pomóc po tej konsumpcji? O puszystym przysmaku mówi Aleksandra Padło, dietetyczka Mościckiego Centrum Medycznego.