W starostwie oddano krew
Siedem litrów oddanej krwi – to efekt akcji, która odbyła się 3 lutego w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Ten cenny dla drugiego człowieka dar oddawali nie tylko pracownicy urzędu, ale i petenci, którzy w środę pojawili się w budynku przy ul. Narutowicza.
czytaj dalej...
Więcej pacjentów w tarnowskim szpitalu
W styczniu zaobserwowano wyraźny wzrost liczby pacjentów na niektórych oddziałach Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Jeśli ta tendencja się utrzyma, może to skutkować wydłużeniem kolejki oczekujących na zabiegi.
czytaj dalej...
Ania Maywald w TCK – zaproszenie trafiło do właściciela
5 lutego o godzinie 19:00 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na koncert tarnowskiej wokalistki Ani Maywald. Bezpłatne, dwuosobowe zaproszenie na koncert za pośrednictwem naszej redakcji znalazło właściciela. Gratulujemy zwycięzcy kolejnej „biletomanii”.
czytaj dalej...
Promocja okolicznościowych monet w Tarnowie
Byli więźniowie KL Auschwitz, Sławomir Skrzypek, prezes Narodowego Banku Polskiego, prezydenci Tarnowa - Ryszard Ścigała i Oświęcimia – Janusz Marszałek oraz liczna grupa mieszkańców Tarnowa uczestniczyli 3 lutego w zorganizowanej w Tarnowie promocji wydanych przez Narodowy Bank Polski monet upamiętniających 65 rocznicę oswobodzenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz.
czytaj dalej...
„Moja krew" w Millenium Studio
Na film "Moja krew" i spotkanie z jego twórcami zaprasza kino "Millenium" w Tarnowie 5 lutego o 20.00. Reżyserem filmu jest tarnowian - Marcin Wrona. Film jest debiutem pełnometrażowym reżysera, który odnosił do tej pory sukcesy jako autor filmów krótkometrażowych i reżyser spektakli Teatru Telewizji.
czytaj dalej...
Krajobrazy wspomnień w Galerii Miejskiej
Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Miejska w Tarnowie zaprasza 5 lutego o 18.30 na wernisaż wystawy Tamary Maj „Krajobrazy wspomnień”. Wystawa prezentowana jest z okazji 25-lecia pracy artystycznej autorki. Prace Tamary Maj eksponowane będą w Galerii Małej w Rynku 4.
czytaj dalej...
Dodatek dla nauczycieli
Nauczyciele pracujący w czterech szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat dąbrowski oraz w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymali jednorazowy dodatek uzupełniający za rok 2009.
czytaj dalej...
„Przebicie” otwarte dla kierowców
Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich informuje, że w najbliższą sobotę, 6 lutego, w godzinach pomiędzy 8.00 a 10.00 zostanie otwarte dla ruchu drogowego nowo wybudowane połączenie ulic Starodąbrowskiej i Mostowej.
czytaj dalej...
Na pomoc dzieciom
Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro” finansuje cykl zajęć rehabilitacyjnych dla dzieci z niepełną sprawnością ruchową nie będących członkami Stowarzyszenia. Koszty pokrywane są z pieniędzy przekazywanych przez podatników w formie 1% podatku oraz ze środków Fundacji PZU.
czytaj dalej...
Tarnów w ogólnopolskim programie Danone
40 lokalnych projektów z całej Polski otrzyma dotacje na walkę z niedożywieniem dzieci. W ogólnopolskim programie uczestniczy też Tarnów. Wsparcie otrzyma Zespół Szkół Niepublicznych Stowarzyszenia „Siódemka” w Tarnowie. Uczniowie otrzymywać będą dodatkowe, zdrowe posiłki.
czytaj dalej...
Marek Jurek w Tarnowie
4 lutego odwiedzi Tarnów Marek Jurek, lider Prawicy Rzeczypospolitej. Były Marszałek Sejmu spotka się z mieszkańcami o 17.00 w hotelu „Tarnovia”.
czytaj dalej...
Nowoczesna pracownia ceramiki w Tarnowie
Kosztem 46 tysięcy złotych, przy poważnym wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pałac Młodzieży wzbogacił się o nowoczesny sprzęt, który zasili powstającą pracownię ceramiczną.
czytaj dalej...
Instrumenty dla Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie
Dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz hojności sponsorów, uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie mogą cieszyć się nowymi instrumentami.
czytaj dalej...
Rzut osobisty – Komu to przeszkadzało?
Podobno piłka ręczna znowu stała się w Polsce modna i interesująca dla młodzieży. Tymczasem niektórzy komentatorzy zapomnieli o tym, że wszystko już było i zachowują się tak, jakby świat rozpoczął się wczoraj. W Tarnowie brzmi to szczególnie przygnębiająco zwłaszcza dla tych, którzy pamiętają co działo się tutaj już ponad 40 lat temu.
czytaj dalej...
Jarosław Kaczyński odwiedził Tarnów – pytanie o kandydata na prezydenta miasta bez odpowiedzi
2 lutego odwiedził Tarnów Jarosław Kaczyński. Lider Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z dziennikarzami, a następnie z mieszkańcami Tarnowa i regionu w Sali Lustrzanej. Dziennikarze pytali m.in. o nazwisko kandydata PiS na prezydenta Tarnowa. Jarosław Kaczyński zapewnił, że decyzja o wyborze kandydata jeszcze nie zapadła.
czytaj dalej...

W środę, 27 maja, w tarnowskim Pasażu Odkryć odbędzie się spotkanie z dr inż. Adamem Mirkiem. Znany tiktoker i popularyzator nauki będzie udowadniał, że nauka może być ciekawa, będzie też promował swoją najnowszą książkę „Ktoś tu kręci. Przygoda naukowo-detektywistyczna”.
Choć pogoda nie rozpieszczała uczestników Festiwalu 3MAJ SIĘ ZDROWO, wydarzenie nie zatrzymało się ani na chwilę. Tuchowski amfiteatr rozbrzmiewał rozmowami, muzyką i spotkaniami, których głównym celem było zwrócenie uwagi na jeden z najważniejszych tematów społecznych – zdrowie psychiczne i fizyczne. To nawiązanie do idei imprezy, która od początku powstawała jako przestrzeń otwarta. Miejsce, gdzie można przyjść nie tylko po dobrą atmosferę, ale także po wiedzę, wsparcie i rozmowę.
W niedzielę, 24 maja, tarnowski rynek rozbrzmi muzyką filmową. Koncert „40 lat minęło…” to utwory z filmów i seriali, które od lat towarzyszą polskim widzom. Na scenie pojawi się Jazz Pulse Big Band łączący klasyczne brzmienie big bandu z bardziej współczesnym podejściem do aranżacji i improwizacji. Wstęp wolny.
Tarnowski teatr zaprasza na przedwakacyjne spektakle z rabatem. Kod rabatowy CZERWIEC72 zapewni 30% zniżki na bilety normalne i ulgowe na wybrane spektakle z czerwcowego repertuaru. Aby skorzystać ze zniżki, bilety należy kupić do końca maja.
Małopolskie drogi i remonty, remonty, remonty. Kto jeździ, ten wie. Ale remont remontowi nierówny. Wszystko zależy od organizacji pracy i sensownych rozwiązań. A z tym bywa różnie.



W niedzielę, 17 maja, na terenie Akademii Tarnowskiej odbędzie się VII Bieg Memoriałowy im. Rektora Stanisława Komornickiego. Wciąż jeszcze przyjmowane są zapisy.
„Z kanapy na Kaukaz” to tytuł spotkania, na które w piątek, 15 maja, zaprasza PTTK. Gościem spotkania będzie Waldemar Malina, a tematem Czeczenia widziana z perspektywy samotnego rowerzysty. Wstęp wolny.
Tłusty czwartek to tradycyjne pączki. Ze względu na wysoką zawartość cukru, tłuszczu i kalorii, pączki są powszechnie uważane za niezdrowe. Czy na pewno? Ile pączków możemy spokojnie zjeść i jak sobie pomóc po tej konsumpcji? O puszystym przysmaku mówi Aleksandra Padło, dietetyczka Mościckiego Centrum Medycznego.