Powitanie lata z TVM
W sobotę 20 czerwca Telewizja Małopolska zaprasza do Parku Strzeleckiego na Festyn Rodzinny „Powitanie Lata z TVM”. Początek imprezy o godzinie 14:00. Nasza redakcja jest jednym z patronów medialnych Festynu.
czytaj dalej...
Malarstwo Gabriela Morvay wraca do Tarnowa
Wystawa „Gabriel Morvay – malarz nieznany". Tarnów 1934 – 1988, Sabadell, zostanie otwarta w salach ekspozycyjnych Galerii Miejskiej w Pasażu Tertila w Tarnowie 19 czerwca i potrwa do 31 sierpnia. Gabriel Morvay, malarz urodzony w Tarnowie w 1934 roku jest artystą, którego nie wymieniają słowniki artystów polskich. Zmarł w 1988 roku w Sabadell w Hiszpanii, gdzie pozostawił największą liczbę swoich prac.
czytaj dalej...
Apel w sprawie ochrony życia
Członkowie ruchów i stowarzyszeń katolickich diecezji tarnowskiej wystosowali apel do Sejmu RP o podejmowanie działań na rzecz ochrony życia. Na ręce marszałka Bronisława Komorowskiego skierowali list, w którym proszą, by polska dyplomacja na forum Narodów Zjednoczonych, Parlamentu Europejskiego i poszczególnych państw udzielała wszelkiego potrzebnego wsparcia obronie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
czytaj dalej...
Religijne uroczystości w Starym Sączu
Rodziny z całej diecezji tarnowskiej zaproszone są na obchody 10. rocznicy wizyty Jana Pawła II i kanonizacji błogosławionej Kingi w Starym Sączu. Uroczystości odbędą się w niedzielę 21 czerwca przy papieskim ołtarzu. Ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Wiktor Skworc w specjalnym komunikacie zaprasza także do Starego Sącza samorządowców, którym patronuje święta Kinga.
czytaj dalej...
Krzyskie jubileusze
20 czerwca na stadionie przy ul. Krzyskiej odbędzie się impreza z okazji pięćdziesięciolecia przyłączenia Krzyża do Tarnowa, dziesięciolecia reaktywowania Klubu Sportowego Iskra oraz dziesięciolecia powołania Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II. Początek imprezy o godzinie 15.00.
czytaj dalej...
IMPonujący występ tarnowskich brydżystów
Młodzi brydżyści z Małopolski zdominowali tegoroczne Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej do lat 21. Bardzo dobrze spisali się również tarnowianie – trzy złote medale wywalczył Adam Krysa, brązowy medal w turnieju par dziewcząt wywalczyły Justyna i Olga Długosz, a zespół MPEC Tarnów wywalczył czwarte miejsce w turnieju teamów.
czytaj dalej...
Wieczór z wampirem – symfonia w niemym kinie
Mościckie Centrum Kultury przygotowało propozycję dla miłośników kina niemego, taperowania, jazzu i... wampirów. W sobotni wieczór 20 czerwca o godzinie18:00, na kilka dni przed Nocą Świętojańską odbędzie się tam „Wieczór z wampirem – symfonia w niemym kinie”. Na program spotkania złożą się: projekcja filmu „Nosferatu – Symfonia grozy”, spotkanie z historykiem literatury, w Mościckim Centrum Kultury będzie można tego dnia również honorowo oddać krew.
czytaj dalej...
„Alfabet polski” w Galerii Miejskiej
16 czerwca Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Miejska w Tarnowie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Alfabet polski” w ramach Sekcji sztuki Nowoczesnej. O godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie z twórczością krakowskiej artystki Zorki Wollny.
czytaj dalej...
Prezydent Tarnowa z nową asystentką
Dorota Kunc – Pławecka została asystentką Prezydenta Miasta Tarnowa do spraw polityki informacyjnej. Zastąpi ona czasowo Agnieszkę Borzęcka, która przed kilkoma tygodniami zrezygnowała z pracy w charakterze rzecznika prasowego. Konkurs na to stanowisko ma zostać rozpisany niebawem.
czytaj dalej...
Powitanie lata z „Ich lepsze jutro”
Wielki festyn integracyjny na powitanie lata organizuje 20 czerwca w Tarnowie Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II i firma KOR-POL. Zabawa odbędzie się na parkingu przy ul. Hodowlanej 6, obok Warsztatu. W programie: gry i zabawy z nagrodami, wypoczynek przy muzyce, kiełbaski z grilla i loteria fantowa, w której każdy wygra atrakcyjną nagrodę.
czytaj dalej...
VI Memoriał o. Zbigniewa Strzałkowskiego
Mnóstwo widzów, sporo uczestników oraz zacięta rywalizacja towarzyszyła VI Biegowi Memoriałowemu im. O Zbigniewa Strzałkowskiego, który odbył się w niedzielę, 14 czerwca na trasach położonych w Zawadzie, na stokach Góry Świętego Marcina. W biegach memoriałowych wzięło udział 181 osób.
czytaj dalej...
Truskawki w pomarańczy
Kiedy nastaje upalny, letni dzień, a powietrze aż drży od skwaru wszyscy szukamy cienia i ochłody. Chętnie sięgamy wtedy po owoce. Soczyste i lekkie, a przede wszystkim zimne, doskonale zaspokoją pragnienie.
czytaj dalej...
Dni Pamięci Żydów Galicyjskich
W dniach 18 - 28 czerwca odbędą się kolejne Dni Pamięci Żydów Galicyjskich - Galicjaner Sztetl. Każdego roku organizowane są one, w czerwcu, gdy przypada rocznica krwawej likwidacji przez Niemców getta w Tarnowie. W programie tegorocznych Dni Pamięci zaplanowano ekumeniczną modlitwę na cmentarzu w Buczynie, koncerty w Tarnowie i Żabnie oraz zwiedzanie cmentarza żydowskiego w Tarnowie.
czytaj dalej...
Wakacyjne Targi Pracy
Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie są organizatorami Wakacyjnych Targów Pracy. Targi odbędą się w środę 17 czerwca, w godzinach 10.00 – 14.00, w obiektach Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie przy ulicy Mościckiego 27.
czytaj dalej...
III Festiwal Organistów Diecezji Tarnowskiej
Zbliża się kolejna edycja Festiwalu Organistów Diecezji Tarnowskiej - Cantantibus organis. Trzecia edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 24 - 25 września w Tuchowie i w Tarnowie. Zgłoszenia przyjmuje do 20 czerwca Centrum Paderewskiego Tarnów - Kąśna Dolna.
czytaj dalej...

W piątek, 30 stycznia ruszają konsultacje społeczne dotyczące planu ogólnego dla Gminy Miasta Tarnowa. Przewidziano sześć spotkań z mieszkańcami. Cztery z nich to spotkania z projektantem, pozostałe z prezydentem. Plan ogólny to jeden z najważniejszych dokumentów planistycznych, nad którym prace rozpoczęły się już w 2024 roku. Zatwierdzenie dokumentu musi nastąpić najpóźniej 30 czerwca.
Już za tydzień, 7 lutego, Skrzyszów ożywi XIV Koncert Skrzyszowskich Serc. Na scenie wystąpi Jary Oddział Zamknięty oraz Roxie Węgiel. Koncert tradycyjnie poprzedzi licytacja, z cały dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na wsparcie dzieci z terenu gminy.
W sobotę, 31 stycznia, w tarnowskiej Sali Lustrzanej odbędzie się spotkanie autorskie z Katarzyną Nalezińską i Witoldem Stachnikiem. Pretekstem do spotkania będzie książka \"Śladami Stramerów po Tarnowie\", inspirowana powieścią „Stramer” Mikołaja Łozińskiego.
Tarnowski teatr organizuje podczas ferii warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Pierwszy tydzień ferii poświęcony będzie najmłodszym, którzy przygotują opowieść o przyjaźni, drugi tydzień to praca z młodzieżą i wielka moc małych rzeczy. Obie grupy zakończą ferie scenicznymi pokazami. Warsztaty są płatne, zapisy trwają.
Małopolskie drogi i remonty, remonty, remonty. Kto jeździ, ten wie. Ale remont remontowi nierówny. Wszystko zależy od organizacji pracy i sensownych rozwiązań. A z tym bywa różnie.



W czwartek, 1 stycznia, meczem Kawalerowie kontra Żonaci w Tarnowie zainaugurowany zostanie sezon piłkarski 2026. Pierwszy gwizdek rozlegnie się na stadionie przy ulicy Bandrowskiego w samo południe.
Zbliża się kolejna odsłona „Górnolotnych” czyli spotkań ludzi gór. Tegoroczna odsłona rozpocznie się w Centrum Sztuki Mościce 31 stycznia. Przez dwa dni podróżnicy zabierać będą uczestników na najwyższe szczyty świata i w dzikie górskie doliny. Jednym z gości specjalnych będzie Adam Bielecki.
Tłusty czwartek to tradycyjne pączki. Ze względu na wysoką zawartość cukru, tłuszczu i kalorii, pączki są powszechnie uważane za niezdrowe. Czy na pewno? Ile pączków możemy spokojnie zjeść i jak sobie pomóc po tej konsumpcji? O puszystym przysmaku mówi Aleksandra Padło, dietetyczka Mościckiego Centrum Medycznego.